Hlavní menu

Vinum Moravicum a.s.


vinum_moravicum

 

vinum_moravicum

O vinařství

Vinařství Vinum Moravicum a.s. je vinařská společnost založená v roce 2005 v Bzenci. Toto malebné jihomoravské městečko a jeho okolí je známo svou bohatou vinařskou tradicí. Geologické poměry, místní mikroklima a prvotřídní půdní bonita vytvářejí podmínky pro pěstování špičkových kultivarů vinné révy, která se při svém zpracování mění v kvalitní odrůdová vína s nezaměnitelným charakterem.

 

vinum_moravicum

Ubytování NE
Řízená degustace ANO
50 osob
Občerstvení ANO
50 osob
Žívá hudba ANO
Pronájem sklepa ANO
 

 

 

Největší podíl hroznů k produkci našich vín pochází ze slovácké vinařské podoblasti, zejména z prosluněných svahů osázených vinnou révou, v okolí města Bzence a Polešovic. Hrozny z bzenecké oblasti jsou známé pro své specifické přírodní podmínky, které dávají vínu typický ráz. V sortimentu jsou ovšem zastoupena i vína z nejlepších viničních tratí mikulovské a velkopavlovické podoblasti. Z těchto vybraných lokalit jsou zpracovávány pouze odrůdy, které do dané oblasti patří a dosahují zde prvotřídní jakosti.
Motto společnosti je: „Zdravý a vyzrálý hrozen – kvalitní víno – spokojený zákazník“. V duchu této myšlenky spolupracujeme a komunikujeme s vinohradníky již v průběhu vegetace. Ke zpracování se tak dostávají pouze ideálně vyzrálé a zdravé hrozny. Tyto jsou následně citlivě zpracovány technologem. Ke každému vínu je přistupováno individuálně. Víno je rozmazlováno a hýčkáno, aby nás pak odměnilo svou rafinovaností, plností, hebkostí a celou škálou chuťových vjemů. Na konci tohoto dlouhého a náročného procesu je soudce nejpřísnější, ale nejpravdivější – náš zákazník – a věříme, že spokojený.
Naše vína pravidelně reprezentují moravské vinařství na mnoha tuzemských i zahraničních soutěžích. O vysoké úrovni naší produkce svědčí také opakované zařazování vybraných vín do Salonu vín ČR a dále mezinárodní ocenění z výstav VINOFORUM a Valtické vinné trhy. Ochutnejte harmonická vína z vinařství Vinum Moravicum, která vás odmění nezaměnitelnou chutí a příjemným zážitkem.

Uspokojit širokou skupinu milovníků kvalitních moravských vín je filozofií společnosti. V naší nabídce proto najdete jak vína jakostní odrůdová suchá, tak vína přívlastková s optimálně zvoleným poměrem zbytkového cukru a přírodně sladká vína zastoupená výběry z hroznů a bobulí. Pomyslnou třešničkou na dortu je výroba slámového vína, kdy hrozny sesychají minimálně po dobu tří měsíců zavěšené nad slámou. Takto vyrobené víno získává neopakovatelnou vůni, chuť a plnost, a rozhodně by nemělo chybět při žádné slavnostní příležitosti. Vybrané partie červených vín nabírají na kvalitě zráním v dubových sudech typu barrique. Vína takto školena mohou být obohacena o aroma a chuť vanilkového lusku, hořké čokolády, či pražené kávy. Svou výrazností a osobitostí osloví hojnou skupinu příznivců vín.
Pohostinný vinný sklep s celoročním provozem se nachází v blízkosti náměstí ve Bzenci. Kapacita sklepa je 25 osob a po dohodě jej můžete kdykoli navštívit. Připravíme pro Vás program se stylovým pohoštěním a řízenou degustací našich nejlepších vín vedenou zkušeným sklepmistrem. Početnějším skupinám do 40 osob nabízíme ochutnávku vína v nedalekém zámeckém sklepě. Rádi pro Vás a Vaše přátele zpracujeme individuální nabídku s možností ubytování.

 


 

Úspěchy našich vinařů

vinofed
PARIS INTERNATIONALES
2010
salon
SALON
vín České Republiky
awc_vienna
AWC VIENNA
INTER. WINE CHALLENGE
vinofed_rose
le Mondial
du Rosé 2011
prague_gold
PRAGUE REGIONAL
CHAMPION – GOLD